Mental aritmetik alıştırmaları

  • 1803 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

 

Mental aritmetik alıştırmaları soroban dersleri ile başlar sorobanalıştırmaları ile devam eder.Bu konuda yazmış olduğum iki makale tam da bu konularla alakalıdır.

 

Yine de burada kısaca belirtmek gerekirse mental aritmetikalıştırmaları aritmetiği zihinden yapmak yetisini öğrenciyi kazandırma için yapılması gereken alıştırmalardır.Bu alıştırmaları düzenli olarak yapan öğrenciler belli bir zaman sonra artık bir sorobana(abaküs)ihtiyaç duymadan bu alıştırmaları zihinden yapar hale gelecektir.

Yani artıksoroban(abaküs) zihindedir.

Artık tüm öğrenciler  dört işlemin yanında üs alma kök alma işlemlerini de zihinden yapar hale gelebilmektedir.Bu konuda öğrencilerimizin videolarını inceleyebilirsiniz.

 

Öğrencileri 5-12 yaş aralığında eğitim verdiğimiz göz önünde bulundurulursa bu eğitimin ne kadar faydalı ve avantaj sağladığı açıktır.Artık sizin çocuklarınızda Abamer ile diğer öğrenciler karşısında pozitif bir avantaj sağlayacaklar.

 

Mental aritmetik(mental matematik)artık sizin için çocuklarımız için çok kolay.Matematik dersi çok eğlenceli bir ders.Matematiği iyi olan öğrencilerimiz işte bu sebeple diğer derslerinde de çok başarılı oluyorlar.Bize de başarılı öğrencilerimizle gurur duymak kalıyor

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz